France, Louis XV (1715-1776), silver token, (1747), opus: François Marteau, 7,38 g Ag, 30 mm, bust right/Minerva seated left (Académie des Sciences), Feuardent 4407
Extremely Fine/Uncirculated (Spl/Fdc)
Price realized | 50 EUR |
Starting price | 50 EUR |