Austria, Karl VI (1711-1740), silver medal, (1717), 29.31 g Ag, 44 mm, opus: G. Vestner/ P. H. Müller, Belgrade recaptured 1717, bust right/map with inscriptions, Julius 1293
Extremely Fine/Uncirculated (Spl/Fdc)
Price realized | 550 EUR |
Starting price | 280 EUR |