COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Germany, Goslar. Bauergroschen po 1477 r
Zielonkawa patyna.
Waga/Weight: 2,51 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3 (VF)
Price realized | 170 PLN |
Starting price | 50 PLN |