COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Kazimierz III Wielki (1333-1370). Kwartnik duży (half grosz), Krakow (Cracow) - RARITY R5
Aw: Król w majestacie i napis MONETA KAZMIRIRw: Orzeł piastowski na wprost z głową w lewo, REGIS POLONIERzadsza odmiana z berłem w obwódce, rozetki na dole - po bokach króla. Dużo połysku, patyna. Atrakcyjny egzemplarz.BRP Kazimierz Wielki 17; Kopicki 338 (R5)
Waga/Weight: 1,23 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 2-/3+ (EF-/VF+)
Price realized | 900 PLN |
Starting price | 500 PLN |