COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Poland/Czech Wacław II. 1300-1305. Grosz (Groschen) praski, Kutna Hora
Aw.: Korona, napisy otokoweRw.: Lew czeski w lewo, napisy otokoweWacław II Czeski był w latach 1300-1305 królem Polski.Dużo połysku menniczego, kolorowa patyna podkreślająca detale. Bardzo ładny egzemplarz.Castelin 6; Kopicki 10013
Waga/Weight: 3,77 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 2 (EF)
Price realized | 960 PLN |
Starting price | 250 PLN |