COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Boleslaw IV Kędzierzawy (1146-1173) denar (denarius) 1157-1166 - RARITY R4
Aw.: Popiersie księcia z mieczem, po bokach duży i mały krzyżyk (odmiana)Rw.: Trzej książęta za stołem na wprost.Kopicki nie wyróżnia odmiany z małym i wielkim krzyżykiem po bokach księcia.Patyna.Kopicki 57d (R4) - podobny
Waga/Weight: 0,25 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3- (VF-)
Price realized | 150 PLN |
Starting price | 70 PLN |