Sigismund Vasa
Polska / Poland / Vasa / Polen / Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Zygmunt Waza (1592-1599) 1 öre 1595 Stockholm
Aw.: W obwódce perełkowej stojąca postać z mieczem w prawicy i jabłkiem królewskim w lewym ręku, po bokach data 9 – 5.W otoku: SIGIS D G SVE POL REXRw.: W obwódce perełkowej ukoronowana tarcza herbowa z trzema koronami i herbem Snop Wazów. W małej tarczy, tarcza wsparta na trzech podporach, po bokach nominał 1 – ÖW otoku: MO NOVA REG SVEMiejscowa patyna. Rzadsza moneta.A. – 15
Waga/Weight: 2,63 Ag Metal: Średnica/diameter: 24,5 mm
Stan zachowania/condition: 4+ (F+)
Price realized | 410 PLN |
Starting price | 250 PLN |