Sigismund Vasa
Polska / Poland / Vasa / Polen / Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Zygmunt Waza (1592-1599) 2 öre 1594 Stockholm - RARITY
Aw.: W obwódce perełkowej popiersie króla w prawo, bo bokach data 9 – 4W otoku: SIGIS D GS VE GOVAN PO REXRw.: W obwódce perełkowej ukoronowana tarcza herbowa dzielona na dwie części pionowo – po lewej stronie 3 korony, po lewej lew, po bokach tarczy nominał Z – ÖDuża rzadkość nawet w tym stanie zachowania. Patyna.A. - 12 (RR)
Waga/Weight: 2, 15 g Ag Metal: Średnica/diameter: 25-25,5 mm
Stan zachowania/condition: 3-/3 (VF-/VF)
Price realized | 3'500 PLN |
Starting price | 1'900 PLN |