Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 22  –  27 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 22

Great collection of Swedish coins – over 1000 coins and medal

Su, 27.10.2019, from 9:00 AM CET

John III
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige

Johan III (1568-1592) 4 Mark (Marki) 1569 Stockholm
Aw. W obwódce sznurowej w kwadracie ukoronowany Snop Wazów, po bokach inicjały I-R oraz nominał 4 – M. Na dole litera S.Rw. W obwódce sznurowej w kwadracie trzy korony.Napis: DEVS PROTEKTOR NOSTR i data 1569Rzadka pozycja. Miejscowa patyna.A. - 124
Waga/Weight: 12,74 g Ag Metal: Średnica/diameter: 24,5x25,5 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)

Price realized 1'800 PLN
Starting price 1'700 PLN