John III
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Johan III (1568-1592) 2 dalery no date Stockholm - RARE
Aw. W obwódce liniowej popiersie władcy w prawo, z mieczem i jabłkiem królewskim. Przy obrzeżu 23 wersy prowincji szwedzkich. Napis: IOHANMES 3 D G SWEC ORVM GOTOR VAN S RXRw. Ukoronowana tarcza herbowa, na przemian dwa lwy i trzy koronyPrzyzwoicie zachowane detale, wiekowa patyna. Bardzo rzadka i ceniona moneta w każdym stanie zachowania. A. - 20
Waga/Weight: 54,57 g. Ag Metal: Średnica/diameter: 52 mm
Stan zachowania/condition: 3-/3 (VF-/VF)
Price realized | 6'000 PLN |
Starting price | 4'000 PLN |