Erik XIV
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Erik XIV (1560-1568) 16 öre (clipe) 1568, Stockholm
Aw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej inicjały E-R po bokach nominał 16 – ÖRRw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej trzy korony, bo bokach data 15-68Niewielki ubytek. Patyna na całej powierzchni. Rzadsza klipa.A.-49
Waga/Weight: 22,19 g Ag Metal: Średnica/diameter: 24,5x25,5 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)
Price realized | 1'300 PLN |
Starting price | 1'200 PLN |