Erik XIV
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Erik XIV (1560-1568) 16 öre (clipe) 1563, Stockholm
Aw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej inicjały E-R po bokach nominał 16 – ÖRRw. W kwadratowej sznurowanej obwódce ukoronowana ozdobna tarcza w niej trzy korony, bo bokach data 15-63Bardzo ładny egzemplarz. Patyna. Rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.A. - 44 c
Waga/Weight: 23,85 g Ag Metal: Średnica/diameter: 26,5x26,5 mm
Stan zachowania/condition: 2 (EF)
Price realized | 1'800 PLN |
Starting price | 1'700 PLN |