Erik XIV
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Erik XIV (1560-1568) Daler 1561, Stockholm
Aw. W obwódce perełkowej popiersie władcy w prawo w mieczem w prawicy i jabłkiem królewskim w lewym ręku.Napis: ERICVS XIIII DG SVE GOT VAN QZ REXRw. W obwódce perełkowej ukoronowana pięciopolowa tarcza herbowa.Napis. DEVS DAT O SVI VVLT 1561Rzadka moneta. Wiekowa patyna. Przyzwoicie zachowane detale. A. - 5
Waga/Weight: 27,83 g Ag Metal: Średnica/diameter: 22 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)
Price realized | 8'000 PLN |
Starting price | 2'400 PLN |