Gustav Vasa
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Gustaw Waza (1521-1560) 1 Daler 1542, Svartsjö
Aw. Popiersie władcy z mieczem i jabłkiem królewskim w ręku, pod nim tarcza herbowa pięciopolowa, na przemian dwa lwy i trzy korony, w środku Snop WazówNapis: GOSTAVSDGSWE – CIGOT VAN RE XRw. Stojąca postać Chrystusa w obwódce z drobnych listków roślinnych z uniesioną prawicą, w lewym ręku trzymający jabłko królewskieNapis: SALVATOR MUNDI – ADIVVA NOS 15-42Rzadka moneta nieczęsto pojawiająca się w sprzedaży aukcyjnej. Wiekowa patyna.A-152 Dav.8697
Waga/Weight: 28 g Ag Metal: Średnica/diameter: 44-45 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)
Price realized | 2'900 PLN |
Starting price | 2'100 PLN |