Erik XIV
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige
Erik XIV (1560-1568) 1/4 Mark (Marki) – ferding 1568?, Reval
Aw. W obwódce perełkowej popiersie władcy w prawo.Napis. ERICVS 14 D G REX SVECIRw. W obwódce perełkowej w owalnej zdobionej tarczy trzy lwy w lewo Napis. MONETA NOVA REVALUszkodzenia na krawędzi. Rzadka moneta.A. - 20
Waga/Weight: 2,33 g Ag Metal: Średnica/diameter: 24 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)
Price realized | 420 PLN |
Starting price | 400 PLN |