Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN

Zygmunt III Waza. Ducat (Dukaten) 1597 Gdansk / Danzig, Ex. Potocki Collection NGC MS63 (MAX) - RARITY R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G - REX POL ET SV D P Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą monogram PK (Philipp Klüwer), przed napisem znak menniczy ręka zbrojna. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 97Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana dukata z końcówką SV DP na awersie i dwukropkiem po GEDANENSIS: na rewersie. Znakomita proweniencja z kolekcji Potockich. Idealnie zachowany XVI wieczny dukat, wspaniały połysk menniczy oraz delikatna wiekowa patyna. IDEAŁ! Moneta do najlepszych kolekcji polskiego złota.Ta sama moneta zilustrowana w książce J. Dutkowskiego „Złoto Wazów” Tom I.Kopicki 7519 (R4); Friedberg 10; Kaleniecki s. 161; Tyszkiewicz 20mk; Złoto Wazów (TI) 66a (R6)
Waga/Weight: Au Metal: Średnica/diameter: 21 mm
Stan zachowania/condition: NGC MS63 (MAX) (NGC MS63 (MAX))

Price realized 48'000 PLN
Starting price 30'000 PLN