Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN

Zygmunt III Waza, Grosz 1607 Wilno / Vilnius - RARITY R7
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Pogoń w lewo. W dolnej części herb Bogoria wpisany w tarczę. Data 1607 w otoku. W otoku: GROSSVS MAG – DVC LIT 1607Ogromnej rzadkości grosz. Moneta wyceniona w podręczniku J. Tyszkiewicza na 30 marek w złocie, Kopicki określa jako R7, a Ivanauskas  RRRR. Obwódki po obu stronach monety. Patyna. Monety niespotykana w handlu.Kopicki 3485 (R7); Ivanauskas 3SV2-1( RRRR ); Tyszkiewicz 30
Waga/Weight: 1,42 g Ag Metal: Średnica/diameter: 21 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)

Price realized 3'000 PLN
Starting price 2'000 PLN