Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1597, Lublin - RARITY R4
Aw.: Głowa króla w prawo w zbroi i krezie. W otoku: SIG 3 D G REX PO MDLRw.: Po bokach Snopu Wazów Orzeł i Pogoń, pod Orłem skrócona data 97, napis w trzech wierszach: GROS ARG / TR R POLO / NI. Poniżej herb Lewart w tarczy i inicjały I - F (Jan Firlej), oraz znak menniczy Hansa Ecke.Odmiana ze skróconą datą po bokach Orła na rewersie i znakiem mincerskim Hansa Ecke.Delikatny połysk, patyna. Ślady korozji. Bardzo rzadki trojak.Kopicki 1082 (R3); Iger L.97.14.b (R4)
Waga/Weight: 2,08 g Ag Metal: Średnica/diameter: 20 mm
Stan zachowania/condition: 2-/3+ (EF-/VF+)
Price realized | 1'250 PLN |
Starting price | 1'000 PLN |