Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Zygmunt III Waza. Taler (thaler) 1631, Bydgoszcz - RARITY R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic.W otoku: SIGIS III D G REX POL M & D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-31W otoku: SAM LIV NEG NO SVE - GOT VAD Q HR REXMiecz dotyka kryzy. W tytulaturze awersu NEG. Początek i końcówka awersu: • / •; rewersu • / •Wiekowa patyna, wyraźne detale. Moneta bez większych wytarć. Bardzo dobra prezencja.Davenport 4316; Kopicki 1385 (R); Tyszkiewicz 6 mk; Dostych 31.2.10 (R5)
Waga/Weight: 28,70 g Ag Metal: Średnica/diameter: 43 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 4'700 PLN |
Starting price | 4'000 PLN |