Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN

Zygmunt III Waza. Taler (thaler) 1630, Bydgoszcz - RARITY R6
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic.W otoku: SIGIS III D G REX POL M & D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30W otoku: SAM LIV NEG NO SVE - GOT VAD Q HR REXWąskie popiersie bez kokardy. Początek i końcówka awersu: ✿  / ✿; rewersu: • / •Przyzwoicie zachowane detale, wiekowa patyna. Rzadki typ talara.Dostych 30.4.12 (R6) - podobny, ale kropka pod rozetką kończącą legendę awersu.
Waga/Weight: 28,40 g Ag Metal: Średnica/diameter: 43 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)

Price realized 6'500 PLN
Starting price 4'000 PLN