Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN

Zygmunt III Waza. Taler (thaler) 1630, Bydgoszcz - RARITY R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic.W otoku: SIGIS III D G REX POL M&D LIT RVS PRVS MASORw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30W otoku: SAM LIV NEG NO SVE GOT VAD Q HR REXW roczniku 1630 wyróżniamy trzy główne typy talarów bydgoskich. Zaliczamy warianty z szerokim popiersiem oraz wąską półpostacią króla. Wariant z półpostacią dzielimy również na odmianę bez szarfy i opisywanego przez nas talara z szarfą.Atrakcyjny, ładnie wybity egzemplarz. Piękna patyna na całej powierzchni.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6 mk; Dostych 30.3.02 (R5)
Waga/Weight: 28,58 g Ag Metal: Średnica/diameter: 43 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)

Price realized 6'000 PLN
Starting price 4'000 PLN