Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN

Zygmunt III Waza. Taler (thaler) 1629, Bydgoszcz PCGS AU50 (MAX) - RARITY R6
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: SIGIS III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa, po bokach inicjały I-I i data 16-29W otoku: SAM LIV NEC NO SVE - GOT VAD Q HRI REXRzadsza odmiana z herbem Półkozic na rewersie. Na awersie miecz „przecina” kokardę i dochodzi do napisu otokowego. Legenda awersu i rewersu zakończona dużym krzyżykiem.Pięknie zachowany i wybity talar doceniony najwyższą notą gradingową na świecie w PCGS. Dużo świeżości i połysku menniczego. Delikatna patyna podkreślająca detale. Polecamy.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 29.3.05 (R6)
Waga/Weight: Ag Metal: Średnica/diameter: śr. 42 mm
Stan zachowania/condition: PCGS AU50 (MAX) (PCGS AU50 (MAX))

Price realized 7'000 PLN
Starting price 6'000 PLN