Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Zygmunt III Waza. Taler (thaler) 1628, Bydgoszcz - RARITY R4
Aw.: Popiersie w prawo, bez herbu Półkozic, miecz przy koronie. W otoku: SIGIS III D G REX POL M - D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-28 W otoku: SAM LIV NEC NO SVE - GOT VAD Q HRI REXHerb Półkozic na awersie. Legendę awersu i rewersu kończy duży krzyż. Awers z SIGIS…POL.M…MAS.Dobrze zachowane detale, wiekowa patyna. Bardzo dobra prezencja monety. Awers wybity uszkodzonym stemplem.Dostych 28.3.22 (R4)
Waga/Weight: 28,50 g Ag Metal: Średnica/diameter: 41,5 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 4'100 PLN |
Starting price | 4'000 PLN |