Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Zygmunt III Waza. Taler (thaler) 1628, Bydgoszcz - RARITY R7
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POLO – M D LIT RVS PRVS MRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28 W otoku: SAM LIV NEC NO SVE - GOT VAD Q HRI REXOdmiana z herbem Półkozic na awersie. Początek i końcówka awersu: + / ✠; rewersu / +Ciemna patyna, dobre detale. Ładnie zachowany egzemplarz. Bardzo rzadki typ talara. Kopicki 1374; Davenport 4316; Dostych 28.3.03B (R7); Tyszkiewicz 6
Waga/Weight: 27,57 g Ag Metal: Średnica/diameter: 43 mm
Stan zachowania/condition: 3+/2- (VF+/EF-)
Price realized | 10'100 PLN |
Starting price | 4'500 PLN |