Sigismund III Vasa
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Zygmunt III Waza. Taler (thaler) 1628, Bydgoszcz - RARITY R6
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POLO – M D LIT RVS PRVS MARw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28 W otoku: SAM LIV NEC NO SVE - GOT VAD Q HRI REXOdmiana z herbem Półkozic na awersie i kosówką legendy MAS. Legendę awersu i rewersu kończy duży krzyż.Delikatny połysk menniczy, piękna patyna. Bardzo ładnie wybity i zachowany talar. Mały minus za graffiti na awersie.Kopicki 1374; Davenport 4316; Dostych 28.3.9A (R6); Tyszkiewicz 6
Waga/Weight: 28,38 g Ag Metal: Średnica/diameter: 43 mm
Stan zachowania/condition: 2- (EF-)
Price realized | 5'500 PLN |
Starting price | 5'000 PLN |