Stephan Batory
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Stefan Batory. Ducat (Dukaten) 1583, Gdansk / Danzig
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: STEPHANVS D G REX POL D PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę z herbem miasta. Skrócona data w otoku. Między dwoma ozdobnymi krzyżami znak menniczy pierścień. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 83Typ dukata gdańskiego, gdzie głowy lwów skierowane są ku patrzącemu. Odmiana z otokiem wewnętrznym z korali i perełek. Gałązka nad kartuszem z herbem Gdańska.Wspaniale zachowany dukat z pięknym połyskiem menniczym. Czerwonawa patyna podkreślająca detale. Bardzo rzadka pozycja, szczególnie w tak doskonałym stanie zachowania. Polecamy.Parchimowicz (Batory) 177a; Kopicki 7444 (R4); Friedberg 3; Kaleniecki str. 58; H-Czapski 710 (R2); Kurpiewski 393 (R3)
Waga/Weight: 3,53 g Au Metal: Średnica/diameter: 22 mm
Stan zachowania/condition: 1 (UNC)
Price realized | 60'000 PLN |
Starting price | 25'000 PLN |