Stephan Batory
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1580, Olkusz - RARITY R6
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i w zbroi. Poniżej herb Glaubicz (ryba) w tarczy przedziela u dołu legendę. W otoku: STEPHA D - G REX PORw.: Orzeł i Pogoń, nad nimi nominał III. U dołu data rozdzielona kropką 15 . 80, napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIAE / 1580Niezmiernie rzadki trojak olkuski. Odmiana z herbem Glaubicz (ryba) w tarczy przedziela u dołu legendę.Wiekowa patyna na całej powierzchni. Moneta do zaawansowanych kolekcji numizmatycznych. Iger O.80.15.d (R6)
Waga/Weight: 2,17 g Ag Metal: Średnica/diameter: 21 mm
Stan zachowania/condition: 2+ (EF+)
Price realized | 7'700 PLN |
Starting price | 2'000 PLN |