Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Sigismund II August
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN

Zygmunt II August. Grosz 1566 na stope polska, Tykocin RARITY R5
Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS - AVG REX, pod popiersiem w odcięciu napis w dwu wierszach: POLO MAG / DVX LRw.: Pogoń litewska, u dołu pod mitrą wielkoksiążęcą monogram SA i herb rodowy Jagiellonów, Kolumny. Data 15-66 pod koniem.W otoku: MONETA MAGNI DVCA LITVRzadka odmiana z dużym herbem Jastrzębiec wojewody krakowskiego Stanisława Myszkowskiego.Niewielkie wyszczerbienie krążka. Patyna.Ivanauskas 5SA10-5 (RRR); Kopicki 3284 (R5); Tyszkiewicz 12 mk
Waga/Weight: 1,56 g Ag Metal: Średnica/diameter: 23 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)

Price realized 3'100 PLN
Starting price 1'300 PLN