Sigismund II August
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN
Zygmunt II August. Czworak (4 grosze) 1569, Wilno / Vilnius
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i z broi. W otoku: SIGIS AVG D G REX PO MAG DVX LIRw.: Ukoronowana tarcza herbowa. U dołu nominał.W otoku: MONETA MAGNI DVCAT LITV 1569Odmiana z końcówkami napisów LI/LITV.Bardzo ładnie wybity i zachowany egzemplarz. Patyna.Ivanauskas 10SA39-3 (R)
Waga/Weight: 3,23 g Ag Metal: Średnica/diameter: 28,9 mm
Stan zachowania/condition: 2- (EF-)
Price realized | 900 PLN |
Starting price | 600 PLN |