Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Sigismund II August
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ POLOGNE / LITHUANIA/ LITAUEN

Zygmunt II August. Grosz 1556, Gdansk / Danzig NGC MS64 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS AVG REX P D PRVSIRw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSSVS CIVI GEDANEN 1556Najwyższa nota gradingowa na świecie.Odmiana z dużą głową króla i końcówką legendy awersu PRVSSI. Pierwszy rocznik groszy gdańskich.Wspaniale zachowany egzemplarz. Połysk menniczy. Piękna, złotawa patyna podkreślająca detale. Rzadka moneta.Kopicki 7360 (R3); Tyszkiewicz 4 mk
Waga/Weight: Ag Metal: Średnica/diameter: 22 mm
Stan zachowania/condition: NGC MS64 (MAX) (NGC MS64 (MAX))

Price realized 6'750 PLN
Starting price 2'000 PLN