Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY

Kazimierz III Wielki (1333-1370). Kwartnik (Half Grosz), Cracow / Krakow RARITY R5
Aw.: Król w majestacie i napis MONETA KAZMIRIRw.: Orzeł piastowski na wprost z głową w lewo, REGIS POLONIERzadka moneta. Wiekowa patyna. Ładny, czytelny egzemplarz.BRP Kazimierz Wielki 17; Kopicki 338 (R5)
Waga/Weight: 1,50 g Ag Metal: Średnica/diameter: 22 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)

Price realized 1'950 PLN
Starting price 600 PLN