COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY
Kazimierz III Wielki (1333-1370). Kwartnik (Half Grosz), Cracow / Krakow RARITY R5
Aw.: Król w majestacie i napis MONETA KAZMIRIRw.: Orzeł piastowski na wprost z głową w lewo, REGIS POLONIERzadka moneta. Wiekowa patyna. Ładny, czytelny egzemplarz.BRP Kazimierz Wielki 17; Kopicki 338 (R5)
Waga/Weight: 1,50 g Ag Metal: Średnica/diameter: 22 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 1'950 PLN |
Starting price | 600 PLN |