Silesia. Ks. Kozielskie, Vladislav II Bytomski 1303-1334, kwartnik (R8)
Aw.: Hełm rycerski z podwójnym heraldycznym pióropuszem w centrum kwartnika kropkaRw.: Trzy trójliście połączone łodygami w centralnym punkcie, w polach między łodygami gwiazdyBardzo rzadki, według części naukowców moneta jest przypisywana księciu Mechtyldzie (1309-1318) i wybita w mennicy w Głogowie. Patyna, niecentrycznie wybity. Bardzo rzadka moneta.Kopicki 5528 (R8)
Waga/Weight: 1,76 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 370 PLN |
Starting price | 350 PLN |