Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Leszek Bialy(1202-1227). Brakteat
Aw.: Brakteat hebrajski z grupy AZIMIR. Popiersie mężczyzny z kędzierzawą głową na wprost. Nad nim ostrołukowe sklepienie oddzielające dwa segmenty hebrajskiej legendy umieszczonej w lustrzanym odbiciu (towa bracha = błogosławieństwo).Delikatne wyszczerbienie krążka. Moneta z wyraźnymi detalami i delikatnym połyskiem. Bardzo rzadka.Haczewska-Pszkiewicz, Skarb z XII-XIII w. z Krakowa. I.7
Waga/Weight: 0,07 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 850 PLN |
Starting price | 800 PLN |