Kazimierz Wielki. (1333-1370). Kwartnik ruski (R5)
Aw.: Ukoronowana litera K w rozecie, napis wokoło Rw.: Lew kroczący w lewo, napis wokołoNiezmiernie rzadka średniowieczna moneta. Odmiana z podwójną obwódką.Bardzo ładnie wybity egzemplarz jak na ten typ monety. Kolorowa patyna, delikatny połysk.Kopicki 3047 (R5); Gumowski H. 367; Gumowski P. 481
Waga/Weight: Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 1'900 PLN |
Starting price | 800 PLN |