Kazimierz III Wielki 1333-1370 kwartnik (Polgrosz (1/2 groszy (groschen), Cracow (R5)
Aw: Król w majestacie i napis MONETA KAZMIRIRw: Orzeł piastowski na wprost z głową w lewo, REGIS POLONIEWidoczne pęknięcie blachy, złocista patyna, czytelny egzemplarz. Bardzo rzadka i poszukiwana moneta w każdym stanie zachowania.BRP Kazimierz Wielki 17; Kopicki 338 (R5)
Waga/Weight: 1.01 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3- (VF-)
Price realized | 260 PLN |
Starting price | 200 PLN |