Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 17  –  27 October 2018

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 17

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 27.10.2018, from 9:00 AM CEST

Stephan Batory. Ducat (Dukaten) 1584, Danzig
Aw.: Popiersie króla w zbroi w podwójnej obwódce. W otoku: STEPHANVS D G REX POL D PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Między dwoma ozdobnymi krzyżami pierścień – znak menniczy Kacpra Göbla. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 84Odmiana dukata z wewnętrzną obwódką sznurowaną, zewnętrzna złożoną z korali i naramiennikiem zbroi w kształcie maski lwa na awersie. Na rewersie gałązka nad herbem Gdańska. Odmiana ta w naszej ofercie pojawia się po raz pierwszy.Delikatnie niedobity, resztki połysku menniczego, patyna.Kopicki 7446; CNG 136 V; H-Czapski 9456; Kaleniecki s. 62; Parchimowicz 2729 g; Tyszkiewicz 35; Parchimowicz (Batory) 178.a1
Waga/Weight: 3,50 g Au Metal: Średnica/diameter: 22 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)

Price realized 13'500 PLN
Starting price 8'000 PLN