Sigismund II August. Trojak (3 grosze) SZYDERCZY 1565, Tykocin NGC AU58 (MAX)
Aw.: Pogoń litewska w lewo. Pod koniem nominał III. W otoku: SIGISM AVG REX POL MAG DVX LITVRw.: U dołu pod koroną monogram królewski SA. Napis w czterech wierszach: QVI / HABITAT IN / COELIS IRRI / DEBIT EOSNajwyższa nota gradingowa na świecie. Trojak z cytatem z Księgi Psalmów 2:4: Który mieszka w niebiesiech, będzie z nich szydził. Trojak tego typu w literaturze jest nazywany szyderczym.Wspaniale wybity egzemplarz bardzo poszukiwanej monety. Intensywny połysk, doskonałe detale oraz delikatna patyna sprawiają że monetę tą można polecić do najlepszych zbiorów. Bardzo rzadka.Kopicki 3308; Ivanauskas 9SA6-15 (RR); Parchimowicz 2924 ; Iger V.65.1.d (R5)
Waga/Weight: Ag Metal: Średnica/diameter: 21 mm
Stan zachowania/condition: NGC AU58 (MAX) (NGC AU58 (MAX))
Price realized | 6'500 PLN |
Starting price | 5'000 PLN |