Sigismund I the Old. Grosz 1536, Vilnius ex. Karolkiewicz Collection RARE
Aw.: Orzeł i napis wokoło SIGISMVN D REX PO M D LITVRw.: Pogoń, poniżej data i napis wokoło MONETA MAGNI DVCCATVS LITBardzo rzadka odmiana z końcówkami napisów LITV/LIT i kolumnami w obwódkach.Ładny egzemplarz, zachowany połysk menniczy, patyna. Znakomita proweniencja. Moneta ze zbioru Karolkiewicza.Ivanauskas 2S95-24 (RRR); Kopicki 3190 (R3)
Waga/Weight: 2,52 g Ag Metal: Średnica/diameter: 26 mm
Stan zachowania/condition: 2+/1- (EF+/UNC-)
Price realized | 4'500 PLN |
Starting price | 2'000 PLN |