Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 17  –  27 October 2018

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 17

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 27.10.2018, from 9:00 AM CEST

Silesia. Henryk II Pobozny (1238-1241). Denar
Aw.: Król na tronie w prawo z jabłkiem królewskim.Rw.: Postać pomiędzy blankami zamku.Dobrze zachowane detale, delikatny połysk menniczy, patyna. Bardzo rzadka moneta sporadycznie pojawiająca się na rynku kolekcjonerskim.Kopicki 232
Waga/Weight: 0.28 g Ag Metal: Średnica/diameter: 15 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)

Price realized 2'200 PLN
Starting price 600 PLN