Sigismund I the Old. Grosz 1506, Glogow ex. Karolkiewicz Collection
Aw.: Orzeł i napis wokoło SIGISMVNDVS DVX GLOGOVIERw.: Pogoń, poniżej data i napis wokoło KA3IMIRI R POLONIE NATVSMoneta bita za czasów królewicza Zygmunta - księcia głogowskiego.Ładnie wybity, w pełni czytelny egzemplarz, delikatny połysk menniczy, patyna. Znakomita prominencja. Moneta ze zbioru Karolkiewicza.Kopicki 5768 (R1); H-Czapski 218 (R1)
Waga/Weight: 2,03 g Ag Metal: Średnica/diameter: 25 mm
Stan zachowania/condition: 2- (EF-)
Price realized | 3'000 PLN |
Starting price | 700 PLN |