Bologna. (§) Lotto di quattro monete. Clemente VII, 1523-1534. Carlino. Muntoni 21. Berman 343. Chimient 291. Clemente X, 1670-1676. Lira 1674. Muntoni 58a. Berman 2043. Chimienti 559. Innocenzo XIII, 1721-1724. Mezzo bolognino 1723. Muntoni 46. Berman 2540. Chimienti 770. Benedetto XIV, 1740-1758. Da 5 bolognini 1745. Muntoni 231e. Berman 2807. Chimienti 895.
Da BB a q.Spl
Price realized | 180 EUR |
Starting price | 160 EUR |
Estimate | 200 EUR |