GNDM

Auction 9  –  5 - 11 October 2019

GNDM, Auction 9

Ancient, Polish and World Coins, Paper Money, Shares, Literature and Posters

Part 1: Sa, 05.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 2: Su, 06.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 3: Mo, 07.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4A: Tu, 08.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 4B: Tu, 08.10.2019, from 8:00 PM CEST
Part 5A: We, 09.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 5B: We, 09.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 6: Th, 10.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 7: Fr, 11.10.2019, from 5:00 PM CEST

Śląsk, Wrocław, ZŁOTY medal Preliminaria pokojowe 1742 - b.rzadki
Dużej rzadkości odbitka w złocie XVIII-wiecznego, wrocławskiego medalu z czasów panowania Fryderyka II Wielkiego. Wybitego dla upamiętnienia preliminarii pokojowych, z 27 czerwca 1742, pomiędzy Prusami i Węgrami, w czasie pierwszej wojny śląskiej.  Autorstwa G.W. Kittla (niesygnowany).
Bardzo rzadko spotykany w handlu. Brak notowań w polskich archiwach firm. W CoinArchives jedynie dwa egzemplarze (2012 r. 7.841 USD i w 2018 r. za ~11.000 USD).
Awers: ukoronowane tarcze herbowe Prus i Węgier, związane wstęgą, pod gołąbkiem pokoju niosącym gałązkę oliwną. W otoku FRIEDE FRIEDE!. W odcinku: PUBLIC.IN BRESLAV D.27.IUNII.
Rewers: oko Opatrzności nad napisem: ES KOMT GOTT EH WIR VNS VERSEHN VNDLAESSET VNS VIEL GVTS GESCHEN.
Złoto, średnica 33 mm, waga 17.02 g.

Grade: VF+
Reference: F.u.S. jak 4275, ale z złocie; Olding 539b
Poland, Polen, Pologne, Silesia, Schlesien, Breslau, Medal, Medaille

Price realized --
Starting price 3'529 EUR