KLIPA 10 złotych 1934 Strzelecki, Piłsudski
Drugi typ kwadratowych monet emitowanych w Warszawie. Pierwsze, z 1933 r., stanowiły jedynie odbitkę okrągłych stempli na czworobocznych krążkach. Dopiero od 1934 wykorzystano tę formę w pełni, wypełniając obszar poza okręgiem ornamentami.
Klipa 10 złotych z Józefem Piłsudskim i Orłem Strzeleckim, wybita w 20. rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej Kompanii Legionów. Projektu autorstwa rzeźbiarza Stanisława Ostrowskiego.
Nakład 300 sztuk. Na końcówkach bocznych narożników widać lekkie ślady zbicia, a poza tym stan zachowania bez uwag. Piękne lustro i urokliwa patyna. Jedna z najbardziej charakterystycznych monet pamiątkowych okresu II RP. Ciesząca się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów. Srebro, wymiary: 47.5 x 47.5 mm.
Grade: NGC MS62
Reference: Parchimowicz P.159
Poland, Polen, Pologne, 10 Zlotych, Pilsudski, Second Polish Republic, II RP
Price realized | 3'738 EUR |
Starting price | 2'353 EUR |