GNDM

Auction 9  –  5 - 11 October 2019

GNDM, Auction 9

Ancient, Polish and World Coins, Paper Money, Shares, Literature and Posters

Part 1: Sa, 05.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 2: Su, 06.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 3: Mo, 07.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4A: Tu, 08.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 4B: Tu, 08.10.2019, from 8:00 PM CEST
Part 5A: We, 09.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 5B: We, 09.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 6: Th, 10.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 7: Fr, 11.10.2019, from 5:00 PM CEST

KLIPA 10 złotych 1934 Strzelecki, Piłsudski
Drugi typ kwadratowych monet emitowanych w Warszawie. Pierwsze, z 1933 r., stanowiły jedynie odbitkę okrągłych stempli na czworobocznych krążkach. Dopiero od 1934 wykorzystano tę formę w pełni, wypełniając obszar poza okręgiem ornamentami.
Klipa 10 złotych z Józefem Piłsudskim i Orłem Strzeleckim, wybita w 20. rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej Kompanii Legionów. Projektu autorstwa rzeźbiarza Stanisława Ostrowskiego.
Nakład 300 sztuk. Na końcówkach bocznych narożników widać lekkie ślady zbicia, a poza tym stan zachowania bez uwag. Piękne lustro i urokliwa patyna. Jedna z najbardziej charakterystycznych monet pamiątkowych okresu II RP. Ciesząca się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów. Srebro, wymiary: 47.5 x 47.5 mm.

Grade: NGC MS62
Reference: Parchimowicz P.159
Poland, Polen, Pologne, 10 Zlotych, Pilsudski, Second Polish Republic, II RP

Price realized 3'738 EUR
Starting price 2'353 EUR