Powstanie Listopadowe, Pudełko Dawne Wyrocznie... 1831 - PIĘKNE
Powstanie Listopadowe, Pudełko 'Dawne Wyrocznie...' 1831
Piękne pudełko na emisję pieniądza Powstania Listopadowego. Typ z wytłoczonym na wieku wizerunkiem Orła Białego i dwuwierszem Ludwika Osińskiego, który został umieszczony podczas Powstania w 1830 r. nad bramą warszawskiego ratusza! Najprawdopodobniej pudełko było traktowane jako kolekcjonerskie zaraz po jego wykonaniu, gdyż, co niespotykane, nie ma przetarć na spodzie. Spodnie wykończenie ze złoceniami zachowane znakomicie. Na nim zapisany atramentem numer dawnego zbioru oraz doklejona karteczka z innym numerem i podpisem kolekcjonera (Łabęcki).
Skórka na zawiasach częściowo odklejona i do połowy zawiasu przedarta. Lekkie otarcie na prawym boku, a poza tym stan zachowania wyśmienity, bez uwag. Bez uszkodzeń, w pełni funkcjonalne zapięcia pudełka. Środek w stanie wyśmienitym, łącznie z zachowanymi wszystkimi tasiemkami. Zarówno tymi od monet, jak i od banknotu. Duża rzadkość, nie tylko ze względu na wariant wykonawczy (niebieska wyściółka), ale i ze względu na bardzo dobry stan zachowania. Wymiary: 107 x 69 x 13.5 mm.
Poland, Polen, Pologne, Russia, Russland, November Uprising
Price realized | 1'448 EUR |
Starting price | 1'412 EUR |