GNDM

Auction 9  –  5 - 11 October 2019

GNDM, Auction 9

Ancient, Polish and World Coins, Paper Money, Shares, Literature and Posters

Part 1: Sa, 05.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 2: Su, 06.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 3: Mo, 07.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4A: Tu, 08.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 4B: Tu, 08.10.2019, from 8:00 PM CEST
Part 5A: We, 09.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 5B: We, 09.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 6: Th, 10.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 7: Fr, 11.10.2019, from 5:00 PM CEST

Powstanie Listopadowe, Pudełko Dawne Wyrocznie... 1831 - PIĘKNE
Powstanie Listopadowe, Pudełko 'Dawne Wyrocznie...' 1831
Piękne pudełko na emisję pieniądza Powstania Listopadowego. Typ z wytłoczonym na wieku wizerunkiem Orła Białego i dwuwierszem Ludwika Osińskiego, który został umieszczony podczas Powstania w 1830 r. nad bramą warszawskiego ratusza! Najprawdopodobniej pudełko było traktowane jako kolekcjonerskie zaraz po jego wykonaniu, gdyż, co niespotykane, nie ma przetarć na spodzie. Spodnie wykończenie ze złoceniami zachowane znakomicie. Na nim zapisany atramentem numer dawnego zbioru oraz doklejona karteczka z innym numerem i podpisem kolekcjonera (Łabęcki).
Skórka na zawiasach częściowo odklejona i do połowy zawiasu przedarta. Lekkie otarcie na prawym boku, a poza tym stan zachowania wyśmienity, bez uwag. Bez uszkodzeń, w pełni funkcjonalne zapięcia pudełka. Środek w stanie wyśmienitym, łącznie z zachowanymi wszystkimi tasiemkami. Zarówno tymi od monet, jak i od banknotu. Duża rzadkość, nie tylko ze względu na wariant wykonawczy (niebieska wyściółka), ale i ze względu na bardzo dobry stan zachowania. Wymiary: 107 x 69 x 13.5 mm.
Poland, Polen, Pologne, Russia, Russland, November Uprising

Price realized 1'448 EUR
Starting price 1'412 EUR