GNDM

Auction 9  –  5 - 11 October 2019

GNDM, Auction 9

Ancient, Polish and World Coins, Paper Money, Shares, Literature and Posters

Part 1: Sa, 05.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 2: Su, 06.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 3: Mo, 07.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4A: Tu, 08.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 4B: Tu, 08.10.2019, from 8:00 PM CEST
Part 5A: We, 09.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 5B: We, 09.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 6: Th, 10.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 7: Fr, 11.10.2019, from 5:00 PM CEST

Jan III Sobieski, Medal Święta Liga 1684 (Höhn) - WYŚMIENITY
Medal w niespotykanym stanie zachowania jak na tego rozmiaru XVII-wieczną pozycję, charakteryzującą się jednocześnie wysokim reliefem i dużą wagą. Stan gabinetowy, bez uszkodzeń powierzchni, obrzeża czy reliefu. W tle zachowane naturalne lustro mennicze. Nietknięte na awersie, jedynie lekko zmatowione na odsłoniętych obszarach rewersu. Piękną prezencję subtelnie podkreśla delikatna patyna. Praca wybitnego gdańskiego medaliera Jana Höhna juniora.
Wykonana na pamiątkę utworzenia koalicji antytureckiej zwanej 'Świętą Ligą', założonej w 1684 r. po udanej Odsieczy Wiedeńskiej.
Efektowny nie tylko ze względu na rozmiar czy piękną ikonografię, ale również na napisowy rant.
Okazowy egzemplarz rzadkiego medalu. Srebro, średnica 56.5 mm, waga 71.91 g.

Grade: AU
Reference: Raczyński 220, Hutten-Czapski 2480 (R4)
Poland, Polen, Pologne, John III Sobieski, Medal, Medaille, Höhn

Price realized 8'528 EUR
Starting price 7'059 EUR