Jan II Kazimierz, Ort Toruń 1665 HDL - OKAZOWY
Najładniejszy ort toruński jakiego widzieliśmy. Niesłychanie efektowna moneta wytłoczona na szerokim krążku. Jakość tłoczenia bardzo dobra. Znakomicie oddane wszelkie detale stempla, a stemple jeszcze w dobrej, niewyeksploatowanej kondycji. Moneta zachowana w stanie takim, w jakim opuściła mennicę. Bez żadnych śladów obiegu czy starć powierzchni. Zachowany pełny połysk menniczy i naturalna, satynowa powierzchnia, zarówno w tle, jak i na reliefie. Patyna bardzo delikatna. Wszystkie te cechy zaowocowały tym znakomitym, okazowym egzemplarzem! Najwyższa nota w NGC i PCGS.
Ort wybity u schyłku panowania Jana II Kazimierza. Pochodzący z niskonakładowego rocznika 1665, do którego emisji użyto w dużej mierze stempli z roku poprzedniego, co dobrze widać na niniejszym egzemplarzu, na którym ostatnią cyfrę daty przebito z 4 na 5.
Bardzo rzadko spotykany w handlu ort. W tak pięknym stanie wręcz unikalny.
Grade: NGC MS64 MAX
Reference: CNCT 1703 (R5), Kopicki 8331 (R3), Tyszkiewicz 6 mk
Poland, Polen, Pologne, John II Casimir Vasa, Thorn, 18 Groats, 18 Groschen
Price realized | 6'074 EUR |
Starting price | 1'176 EUR |