Śląsk, Halerz Wrocław XV w. - Św. Jan
Bardzo ładny egzemplarz miejskiego halerza miasta Wrocław. Emisja datowana na lata 1419-1437, panowanie Zygmunta Luksemburczyka.
Awers: głowa św. Jana, w otoku napis. Rewers: lew kroczący w lewo, pod nim przekreślone koło.
Srebro, średnica 11 mm, waga 0.24 g.
Grade: XF/XF+
Literature: Kopicki 8765 (R2)
More photos and full item description available on auction site https://aukcje.gndm.pl/auction/8/category/31432/lot/88?lang=en
COINS RELATED TO POLAND POLEN SILESIA SCHLESIEN
Price realized | 22 EUR |
Starting price | 12 EUR |