Innocenzo VIII 1484-1492 Mezzo Carlino, Avignone, non daté, AG 1.26 g. Avers : INNOCENCIUS PP OCTAVVS Revers : SANCTVS PETRVS Ref : Munt. 25, Berman 518 Conservation : TTB.