Genova, Ludovico di Campofregoso Doge XXVII 1461-1464
Grosso, AG 2.46 g.
Avers : IhS L C DVX IANV XXVII L C
Revers : CONRAD REX RO A
Ref : MIR 104, Ricci 114, CNI 4 var
Conservation : TTB/SUP. Très rare
Price realized | 850 EUR |
Starting price | 800 EUR |